serwisy i portale internetowe dla firm

SuperFrog

SuperFrog strona startowaPrzyszedł czas na odkurzenie wspomnień. Przyszła pora na odpalenie Amigi, a skoro tak, to tylko SuperFrog.

 

Super Żaba jest niekwestionowanym liderem oldschoolowych platformówek. Lista wydanych gier.Właściwie jest to chyba najlepsza platformówka w jaką grałem. Równo konkurująca z inną, współczesną platformówką - Mirrors Edge, ale to zupełnie inna bajka, chociaż co ciekawe jej wydawcy to przecież też starzy amiganci, czego się nawet nie wstydzą. Wydali takie szlagiery jak Pinball Dream i Benefactor. Ten tytuł należy do stajni Team17 - innych tuzów amigowego świata. Muzykę robił oczywiście Allister Brimble - człowiek instytucja.

 

Gra jest rewelacyjna, cztery dyskietki czystej zabawy to gwarancja wielu godzin spędzonych przy tym tytule. SuperFrog oferuje sześć światów, w których prowadzona jest rozgrywka, a w każdym mocno dopracowane levele z mnóstwem ukrytych bonusów. Na screenshotach poniżej pokazałem, że możliwe jest dostanie się do każdej zauważonej gdzieś w oddali monety czy innego bonusu.

 

W walce z pszczołami, ślimakami i innym złowrogimi stworami pomoże mała żabka-jojo i pelerynka, którą aktywujemy poprzez skrzydełka power-up. Jest ona niezastąpiona podczas dłuższych skoków po kasę.

 

W grze ukryta jest też mini-gra. Project F mający być karykaturą innej produkcji Team17 Project X. Dostępna jest ona pomiędzy levelami 5-4 i 6-1, ale można ją sobie zobaczyć także używając kodu: 837122.

 

początkowy level bonus1 bonus2 bonus3 bonus4 bonus5 ukryta mini-gra Project F  

 

 

Platforma ECS
Dyskietki 4
Produkcja Team17
Rok wydania 1993